Základom je kompletný bazénový korpus, na ktorý sú priamo vo výrobe nainštalované pevnostné styrobloky so zámkami, (fixné stratené bednenie) po celom obvode bazénu, vrátane vodorovnej ocelovej výstuhy. Výhodou tohto bazénu Skimmer Plus je, že bazén je dodaný v celku na miesto stavby a po čiastočnom napustení vodou sa styrobloky vylejú polotekutým betónom a vytvoria kompaktné steny bazénu s tepelnou izoláciou. Zvyšný výkop sa zasype zeminou a zhutní. Toto riešenie je najvhodnejšie v prípade, ak máte na stavbu bazénu obmedzený čas alebo málo zručnosti.

Výhody Skimmer Plus bazénov:

  • vysoký stupeň izolácie a s tým spojené skvelé tepelnoizolačné vlastnosti
  • nižšie náklady na stavbu – betón sa nalieva do polystyrénových tvárnic uchytených priamo na tele bazénu
  • dodanie v celku na miesto stavby
  • použitie osvedčených styroblokov s pevnými spojovacími zámkami
Bazény Skimmer Plus
Bazény Skimmer Plus

Časté otázky

Pri výbere typu bazéna sa treba najprv rozhodnúť, či chcete bazén zapustiť, alebo má byť nadzemný. Neskôr zohľadniť materiál, rozmery aj vzhľadom na pozemok/záhradu a určite aj cenu, ktorú ste ochotní investovať. Bazény sa výrazne líšia od lacných nafukovacích, cez trvácnejšie plastové, laminátové, antikorové, až po keramické.

Vodné riasy sú v bazénoch bežným javom. Spoznáme to tak, že dno a steny bazéna sú klzké, voda môže byť sfarbená a zapáchať. Na odstránenie narastených rias sa odporúča použiť šokovú dávku chlóru.

Na bezproblémové fungovanie bazéna je potrebné bazén na zimu správne zazimovať. Ako prvý krok príprav k zazimovaniu je kvalitné vyčistenie vody v bazéne, úprava vody, prepranie piesku a vypustenie vody z bazéna až do úrovne hladiny pod zberač (skimmer) a cca 5-10 cm pod armatúru spätnej trysky. Uzavrite uzávery vtokových trysiek. Usadeniny na bežnej úrovni hladiny vody odstráňte k tomu určeným prostriedkom. Do vody, ktorá zostala po čiastočnom vypustení bazéna, dajte zimnú prísadu – zazimovací roztok. Prostriedok na odvápňovanie zabráni usadení vápniku na stenách bazénu. Do vody vložte niekoľko plávajúcich predmetov (dilatačné plaváky, plastové fľaše) kvôli dilatačnému pnutiu.

Všetky bazény Skimmer Plus vyrábame zo špeciálneho plastu Polystone (polypropylén) nemeckej firmy Rochling v hrúbkach 5 – 12 mm. Tento homogénny materiál sa vyznačuje vysokou stálofarebnosťou a odolnosťou proti mrazu. Jeho povrch je hladký a kompaktný.

Skimmerové bazény

POVEDALI O NÁS

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku !
Napíšte nám a náš špecialista Vás bude kontaktovať

Scroll to Top

Nezáväzná cenová ponuka