Rodinný bazén s rýchlou výstavbou

Základom je kompletný bazénový korpus, na ktorý sú priamo vo výrobe nainštalované pevnostné styrobloky so zámkami, (fixné stratené bednenie) po celom obvode bazénu, vrátane vodorovnej ocelovej výstuhy. Výhodou tohto bazénu Skimmer Plus je, že bazén je dodaný v celku na miesto stavby a po čiastočnom napustení vodou sa styrobloky vylejú polotekutým betónom a vytvoria kompaktné steny bazénu s tepelnou izoláciou. Zvyšný výkop sa zasype zeminou a zhutní. Toto riešenie je najvhodnejšie v prípade, ak máte na stavbu bazénu obmedzený čas alebo málo zručnosti.

 

Výhody Skimmer Plus bazénov:

  • vysoký stupeň izolácie a s tým spojené skvelé tepelnoizolačné vlastnosti
  • nižšie náklady na stavbu - betón sa nalieva do polystyrénových tvárnic uchytených priamo na tele bazénu
  • dodanie v celku na miesto stavby
  • použitie osvedčených styroblokov s pevnými spojovacími zámkami

 

Materiál bazénov

Všetky bazény Skimmer Plus vyrábame zo špeciálneho plastu Polystone (polypropylén) nemeckej firmy Rochling v hrúbkach 5 - 12 mm. Tento homogénny materiál sa vyznačuje vysokou stálofarebnosťou a odolnosťou proti mrazu. Jeho povrch je hladký a kompaktný.

Polystone Rochling

Materiál bazénov Polystone

 

Možnosti ukončenia bazénu

  • Prekrytie dlažbou, terasovými doskami – Štandardné ukončenie bazénu.
  • Hliníkový lem – Funkčné a dizajnové riešenie vhodné aj pre bazény upravované soľou. Je stálofarebné a odolné voči vplyvom bazénovej chémie. Špeciálny lem z eloxovaného hliníku ukončuje horný lem bazénu. Možnosť zasunúť dlažbu, alebo terasové dosky pod lem.