fbpx
chlórovanie bazéna

Prvé chlórovanie bazéna

Na zničenie množstva organizmov, ktoré sa nachádza v zdanlivo čistej vode, musíte použiť prostriedok k nárazovému (šokovému) ošetreniu vody – chlóršok. Tento prípravok rozmiešame podľa návodu s vodou v nádobe určenej iba k tomuto účelu, rozlejeme po hladine bazénu a pri zapnutej filtrácii a v režime cirkulácia dostatočne rozmiešame.

Bežné chlórovanie a dezinfekcia

Ideálna hodnota chlóru v bazéne je 1-3 ppm (častí na milión) pretože ničí riasy, baktérie, mikroorganizmy a nie je škodlivá pre Vaše zdravie (obsah chlóru vo vode zistíte tiež s pomocou tersteru DPD, 5v1, 7v1 a pod.). Vo chvíli, kedy tieto hodnoty dosiahnete, pokračujte už s pridávaním pomaly rozpustných multitabliet – triplex (ideálny prípravok na bežné chlórovanie a dezinfekciu s obsahom chlóru, prípravok proti riasam a vločkovače), alebo chlórových tabliet.

Pre zvýšenie činnosti týchto dezinfekčných prostriedkov je vhodné pridávať do vody tekutý prostriedok proti riasam algicid alebo prejasňovač. Tieto prostriedky zničia väčšinu známych rias a majú rýchle baktéricídne, algicídne a fungicídne účinky.

Tieto desaťdňové tablety sa umiestňujú do plaváku, dávkovača chlóru, alebo tiež do skimmera (zberača). Hoci ich budete doplňovať iba cca raz za 10 dní, zaručia Vám bezpečné a pravidelné ošetrenie vody v bazéne. Správne dávkovanie je samozrejme závislé na ďalších okolnostiach – teplota vody, počasie a celková údržba bazénu. Tiež tu je nutné upozorniť na návod ku každému konkrétnemu prípravku a zdôrazniť jeho dodržiavanie.