Prelivové bazény

Prelivové bazény sú na jednej strane najkrajšie bazény na trhu a na druhej strane majú unikátne vlastnosti. Ak si spomeniete, všetky verejné bazény, v ktorých ste sa doteraz kúpali, boli s prelivovým žlabom a nebola to náhoda. Vďaka svojej napnutej hladine až po okraj bazénu majú najlepšie zabezpečený odvod nečistôt do filtrácie. Vďaka tomu šetríte na prevádzkových nákladoch a množstve chémie, ale aj na čase strávenom s ich čistením a údržbou. Bazény s prelivovou hranou sú pre svoju precíznosť a exkluzívny dizajn častou voľbou u interiérových realizácií.


Výhody prelivových bazénov :

  • excelentný dizajn
  • napnutá vodná hladina (hladina vody až po horný okraj bazénu)
  • netvorí sa hladinová linka nečistôt na stene bazénu
  • efektívnejšie čistenie a recirkulácia vody
  • zníženie nákladov na prevádzku

Časté otázky

Pri výbere typu bazéna sa treba najprv rozhodnúť, či chcete bazén zapustiť, alebo má byť nadzemný. Neskôr zohľadniť materiál, rozmery aj vzhľadom na pozemok/záhradu a určite aj cenu, ktorú ste ochotní investovať. Bazény sa výrazne líšia od lacných nafukovacích, cez trvácnejšie plastové, laminátové, antikorové, až po keramické.

Vodné riasy sú v bazénoch bežným javom. Spoznáme to tak, že dno a steny bazéna sú klzké, voda môže byť sfarbená a zapáchať. Na odstránenie narastených rias sa odporúča použiť šokovú dávku chlóru.

Na bezproblémové fungovanie bazéna je potrebné bazén na zimu správne zazimovať. Ako prvý krok príprav k zazimovaniu je kvalitné vyčistenie vody v bazéne, úprava vody, prepranie piesku a vypustenie vody z bazéna až do úrovne hladiny pod zberač (skimmer) a cca 5-10 cm pod armatúru spätnej trysky. Uzavrite uzávery vtokových trysiek. Usadeniny na bežnej úrovni hladiny vody odstráňte k tomu určeným prostriedkom. Do vody, ktorá zostala po čiastočnom vypustení bazéna, dajte zimnú prísadu – zazimovací roztok. Prostriedok na odvápňovanie zabráni usadení vápniku na stenách bazénu. Do vody vložte niekoľko plávajúcich predmetov (dilatačné plaváky, plastové fľaše) kvôli dilatačnému pnutiu.

Prelivové bazény Zlava na bazen

Materiál prelivových bazénov

Všetky bazény Preliv vyrábame zo špeciálneho plastu Polystone (polypropylén) nemeckej firmy Rochling v hrúbkach 5 – 12 mm. Tento homogénny materiál sa vyznačuje vysokou stálofarebnosťou a odolnosťou proti mrazu. Jeho povrch je hladký a kompaktný.

Skimmerové bazény
Prelivové bazény

Možnosti ukončenia bazénu Preliv

  • Prelivový žľab štandard

Prelivový žľab priamo nadväzuje na stenu bazénu.

  • Hliníkový prelivový žľab PREMIUM

Jediný prelivový bazén na trhu s prelivovou hranou z eloxovaného hliníku.

POVEDALI O NÁS

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku !
Napíšte nám a náš špecialista Vás bude kontaktovať

Scroll to Top

Nezáväzná cenová ponuka