Skip to content
Menu

TECHNOLÓGIA A PRÍSLUŠENSTVO

  • Pod inteligentným bazénom si predstavíme taký, ktorý má minimálne nároky na starostlivosť. Mal by vyžadovať minimálnu obsluhu a ak, tak skôr len kontrolu, či všetky zariadenia pracujú správne. Musíme zabezpečiť, aby voda bola automaticky dezinfikovaná, stále krištáľovo čistá a v požadovanej teplote.

    Takýto bazén vieme zrealizovať kombináciou viacerých zariadení. Potrebujeme najskôr mozog – riadiacu jednotku, ktorá bude dávať pokyny všetkým ostatným. S našim dodávateľom spol. Aseko prinášame na trh dva modely riadiacich jednotiek a to buď na slanú úpravu vody Asin Aqua Salt, alebo chlórovú úpravu vody – Asin Aqua Home. Tieto zariadenia si vedia pomocou sondy zmerať aktuálnu mieru znečistenia vody a preto nadávkujú dezinfekčné prípravky presne podľa potreby, ani viac, ani menej.

    Automaticky upravujú taktiež hladinu pH vody. Pridajú ešte prípravok proti riasam a bazén máme automaticky dezinfikovaný. Ďalšou nevyhnutnou súčasťou je automatický 6-cestný ventil, ktorý nám zabezpečí pravidelný preplach filtračného média. Napojíme ešte ohrev vody a nastavíme požadovanú teplotu. Pripojíme automatické dopúšťanie vody a sme hotoví. V podstate nič komplikované a máme inteligentný bazén. Treba mať na pamäti dve – tri veci, lebo žiadny bazén sa nezaobíde bez kontroly, či všetko funguje tak ako má.

    Preto do riadiacej jednotky pridáme internet a cez mobilnú aplikáciu si môžete všetko kontrolovať z pohodlia telefónu.

    PS: Ak nemáte zastrešenie bazénu, treba rátať ešte s automatickým vysávačom na nafúkané nečistoty.